Group Stage

Round 1

1st July 2018

Match #1: Akshayakalpa (Unrated) vs. Dynamic Chess Academy (Unrated)

2nd July 2018

Match #5: Victorious Chess Academy (Unrated) vs. Matrix Chess Academy (Unrated) at 5 p.m. IST

Match #6: Chess Gurukul Senior (Unrated) vs. Matrix Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST

3rd July 2018

Match #7: Pioneer Chess School (Unrated) vs. ICA Pups (Unrated) at 5 p.m. IST

Match #8: City Chess Club Bhuj (Unrated) vs. Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST

4th July 2018

Match #9: Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) vs. Innovators Chess Academy (Unrated) at 5 p.m. IST

Match #10: Dark Knights Chess Academy (Unrated) vs. Kunte’s Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST

5th July 2018

Match #11: Chess Gurukul Juniors (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) at 5 p.m. IST

Round 2

13th July 2018

Match #33: Matrix Chess Academy (Unrated) vs. Akshayakalpa (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #34: Dynamic Chess Academy (Unrated) vs. Victorious Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST

14th July 2018

Match #35: ICA Pups (Unrated) vs. Chess Gurukul Seniors (Unrated) at 10 a.m. IST

Match #36: d’pawn Chess Academy (Unrated) vs. Pioneer Chess Schools (Unrated) at 12:30 p.m. IST

Match #37: Innovators Chess Academy (Unrated) vs. City Chess Club Bhuj (Unrated) at 3 p.m. IST

Match #38: Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #39: Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) vs. Dark Knights Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST

15th July 2018

Match #40: Kunte’s Chess Academy (Unrated) vs. Chess Gurukul Juniors (Unrated) at 10 a.m. IST

Round 3

23rd July 2018

Match #64: Victorious Chess Academy (Unrated) vs. Akshayakalpa (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #65: Dynamic Chess Academy (Unrated) vs. Matrix Chess Academy (Unrated) at 8:00 p.m. IST

24th July 2018

Match #66: Pioneer Chess School (Unrated) vs. Chess Gurukul Senior (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #67: d’pawn Chess Academy (Unrated) vs. ICA Pups (Unrated) at 8:00 p.m. IST

25th July 2018

Match #68: Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) vs. City Chess Club Bhuj (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #69: Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) vs. Innovators Chess Academy (Unrated) at 8:00 p.m. IST

26th July 2018

Match #70: Chess Gurukul Junior (Unrated) vs. Dark Knight Chess Academy (Unrated) at 5:30 p.m. IST

Match #71: Kunte’s Chess Academy (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Round 4

1st August 2018

Match #87: Innovators Chess Academy (Unrated) vs. Akshayakalpa (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #88: Chess Gurukul Junior (Unrated) vs. Matrix Chess Academy (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #89: Pioneer Chess School (Unrated) vs. Chess Gurukul Senior (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #90: Dark Knight Chess Academy (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Match #91: Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) vs. Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Match #92: ICA Pups (Unrated) vs. Victorious Chess Academy (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Round 5

2nd August 2018

Match #93: Akshayakalpa (Unrated) vs. Matrix Chess Academy (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #94: Chess Gurukul Senior (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #95: Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) vs. Victorious Chess Academy (Unrated) at 5:00 p.m. IST

Match #96: Innovators Chess Academy (Unrated) vs. Chess Gurukul Junior (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Match #97: Pioneer Chess School (Unrated) vs. Dark Knight Chess Academy (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Match #98: Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) vs. ICA Pups (Unrated) at 8:00 p.m. IST

Round 6

3rd August 2018

Match #99: Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) vs. Akshayakalpa (Unrated)

Match #100: Victorious Chess Academy (Unrated) vs. Chess Gurukul Senior (Unrated)

Match #101: Matrix Chess Academy (Unrated) vs. Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated)

Match #102: Dark Knight Chess Academy (Unrated) vs. Innovators Chess Academy (Unrated)

Match #103: Chess Gurukul Junior (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated)

Match #104: ICA Pups (Unrated) vs. Pioneer Chess School (Unrated)

Round 7

4th August 2018

Match #105: Tattva Chess Academy – Achievers (Unrated) vs. Victorious Chess Academy (Unrated) at 10:00 a.m. IST

Match #106: Dibyendu Barua Chess Academy (Unrated) vs. Innovators Chess Academy (Unrated) at 10:00 a.m. IST

Match #107: Matrix Chess Academy (Unrated) vs. Tattva Chess Academy – Fighters (Unrated) at 10:00 a.m. IST

Match #108: Akshayakalpa (Unrated) vs. Chess Gurukul Senior (Unrated) at 12:30 p.m. IST

Match #109: Pioneer Chess School (Unrated) vs. Chess Gurukul Junior (Unrated) at 12:30 p.m. IST

Match #110: ICA Pups (Unrated) vs. Dark Knight Chess Academy (Unrated) at 12:30 p.m. IST

11th August 2018

Semi-Final A

Match #153: City Chess Club Bhuj (Unrated) vs. Kunte’s Chess Academy (Unrated) at 10 a.m. IST

Match #154: Kunte’s Chess Academy (Unrated) vs. City Chess Club Bhuj (Unrated) at 12:30 p.m. IST

Semi-Final B

Match #155: Dynamic Chess Academy (Unrated) vs. d’pawn Chess Academy (Unrated) at 3 p.m. IST

Match #156: d’pawn Chess Academy (Unrated) vs. Dynamic Chess Academy (Unrated) at 5:30 p.m. IST

16th August 2018

3rd-4th place match

Match #171: City Chess Club Bhuj (Unrated) vs. d’pawn Chess Academy (Unrated) at 5 p.m. IST

Match #172: d’pawn Chess Academy (Unrated) vs. City Chess Club Bhuj (Unrated) at 8 p.m. IST

20th August 2018

Final

Match #181: Kunte’s Chess Academy (Unrated) vs. Dynamic Chess Academy (Unrated) at 5 p.m. IST

Match #182: Dynamic Chess Academy (Unrated) vs. Kunte’s Chess Academy (Unrated) at 8 p.m. IST